Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Wednesday, Oct 17, 2018
Time Event Location Details
TBD  Cheerleading Fall: Varsity East League Championship Geneva vs. TBD @ Wayne Central High School 
TBD  Cheerleading Fall: Varsity Leagues East Rochester vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
3:00pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity West Sectionals Midlakes vs. Greece Olympia @ Greece Olympia High School 
4:00pm Cheerleading Fall: Varsity East Leagues TBD vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
Both gyms
4:00pm Cheerleading Fall: East Varsity Leagues Midlakes vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
4:00pm Combined Tennis:Girls Modified Match HAC vs. Bye @ Bye 
4:00pm Combined Tennis:Girls Modified Match Penn Yan Academy vs. Lyons @ Lyons Central School 
4:00pm Combined Tennis:Girls Modified Match Palmyra-Macedon vs. Naples @ Naples Elementary School 
4:00pm Combined Tennis:Girls Modified Match Marcus Whitman vs. North Rose-Wolcott @ North Rose-Wolcott High School 
4:00pm Combined Tennis:Girls Modified Match Geneva vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
4:00pm Finger Lakes Football:Boys Modified Game  (Time Changed) Waterloo vs. ER/Gananda @ ER/Gananda 
4:00pm Finger Lakes Football:Boys Modified B Game Waterloo vs. East Rochester/Gananda @ East Rochester High School 
4:00pm Wayne County Soccer:Boys Modified Game North Rose-Wolcott vs. Red Creek @ Red Creek Cuyler Field 
4:00pm Wayne County Soccer:Girls Modified Game North Rose-Wolcott vs. Red Creek @ Red Creek Cuyler Field 
4:15pm Wayne County Soccer:Boys Modified Game Gananda vs. East Rochester @ East Rochester High School 
4:15pm Wayne County Soccer:Girls Modified Game Gananda vs. East Rochester @ East Rochester High School 
4:15pm Wayne County Soccer:Girls Modified Game Marion vs. Sodus @ Sodus Central Jr-Sr High School 
4:15pm Wayne County Soccer:Boys Modified Game Marion vs. Sodus @ Sodus Central Jr-Sr High School 
4:15pm Wayne County Volleyball:Girls Modified Match Sodus vs. Clyde Savannah @ Clyde-Savannah High School 
4:15pm Wayne County Volleyball:Girls Modified Match North Rose-Wolcott vs. East Rochester @ East Rochester High School 
4:15pm Wayne County Volleyball:Girls Modified Match Marion vs. Gananda @ Gananda Middle School 
4:30pm Cheerleading Fall: Modified Newark vs. Geneva @ Geneva High School 
4:30pm Cheerleading Fall: Modified A Game Wayne Central vs. Palmyra-Macedon @ Palmyra-Macedon High School 
4:30pm Cheerleading Fall: Varsity League Championship Marcus Whitman vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
4:30pm Cheerleading Fall: Varsity East League Championship Penn Yan Academy vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
4:30pm Combined Swimming:Girls Modified Meet Marcus Whitman, Midlakes, Palmyra-Macedon vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified Game Newark vs. Geneva @ Geneva High School 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified A Game Clyde Savannah vs. Marcus Whitman @ Marcus Whitman High School 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified A Game East Rochester/Gananda vs. Midlakes @ Midlakes High School 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified A Game Penn Yan Academy vs. Mynderse Academy @ Mynderse Academy - 105 Troy St., Seneca Falls, NY 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified Game Wayne Central vs. Palmyra-Macedon @ Palmyra-Macedon High School 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified A Game Lyons vs. Red Jacket @ Red Jacket High School 
4:30pm Finger Lakes Football:Boys Modified A Game Dundee vs. South Seneca @ South Seneca High School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified East Game Waterloo vs. Midlakes @ Midlakes 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified West Game South Seneca vs. Marcus Whitman @ Marcus Whitman 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified West Game Naples vs. HAC @ Allendale Columbia School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified West Game Dundee vs. Bloomfield @ Bloomfield Elementary School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified West Game Mynderse Academy vs. Honeoye @ Honeoye High School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified East Game Penn Yan Academy vs. Newark @ Newark Middle School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Modified East Game wayneblue vs. Palmyra-Macedon @ Palmyra-Macedon Middle School 
4:30pm Finger Lakes Soccer:Girls Modified East Game  (Rescheduled from 10-02-18) Newark vs. Waterloo @ Waterloo CSD 
4:30pm Finger Lakes Volleyball:Girls Modified East Match  (Rescheduled from 09-27-18) Midlakes vs. Mercy @ Mercy 
4:30pm Swimming:Girls Modified Meet Midlakes vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
4:30pm Volleyball:Boys Modified Match Sodus vs. Midlakes @ Midlakes High School 
4:30pm Volleyball:Boys Modified Match Sodus Central vs. Midlakes @ Midlakes Middle School 
4:30pm Wayne County Volleyball:Girls JV Match Clyde Savannah vs. Lyons @ Lyons Central School 
4:30pm  Wayne County Volleyball:Girls JV Match  (Date Changed to 10-16-18) East Rochester vs. Marion @ Marion Central High School 
4:30pm  Wayne County Volleyball:Girls JV Match  (Cancelled) Gananda vs. Sodus @ Sodus Central Jr-Sr High School 
4:30pm Wayne County Volleyball:Girls JV Match North Rose-Wolcott vs. Williamson @ Williamson Senior High School 
5:00pm Cheerleading: Varsity West League Championship Dundee vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
5:00pm Cheerleading Fall: Modified Competition Marcus Whitman vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
5:00pm Combined Swimming:Girls Modified Meet Newark vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
5:00pm Combined Swimming:Girls Modified Meet Marcus Whitman, Midlakes, Palmyra-Macedon vs. Canandaigua Academy @ Canandaigua Academy 
5:00pm Wayne County Cheerleading: Varsity League Championship Clyde Savannah vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
6:00pm Field Hockey: Varsity Crossover East Rochester vs. Webster-Schroeder @ Webster-Schroeder High School 
6:00pm Finger Lakes Soccer:Girls Varsity East Sectional Qualifier Honeoye Falls-Lima vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Match Midlakes vs. North Rose-Wolcott @ North Rose-Wolcott High School 
6:00pm Volleyball:Boys Varsity Match Midlakes vs. North Rose-Wolcott @ North Rose-Wolcott High School 
6:00pm Wayne County Cheerleading: Varsity League Championship Lyons vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
6:00pm Wayne County Volleyball:Girls Varsity Match Clyde Savannah vs. Lyons @ Lyons Central School 
6:00pm  Wayne County Volleyball:Girls Varsity Match  (Date Changed to 10-16-18) East Rochester vs. Marion @ Marion Central High School 
6:00pm Wayne County Volleyball:Girls Varsity Match Gananda vs. Sodus @ Sodus Central Jr-Sr High School 
6:00pm Wayne County Volleyball:Girls Varsity Match North Rose-Wolcott vs. Williamson @ Williamson Senior High School 
6:30pm Cheerleading Fall: Varsity East League Championship Palmyra-Macedon vs. Wayne Central @ Wayne Central High School 
6:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity West Sectionals South Seneca vs. Bloomfield @ Bloomfield High School 
6:30pm Finger Lakes Soccer:Girls Varsity West Sectionals TBA vs. Honeoye @ Honeoye High School 
6:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity East Sectionals Batavia vs. Newark @ Lyons Central School 
Tickets -- 5 years and older $5.00 each. PreQuarters
6:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity East Scrimmage Geneva vs. Mynderse Academy @ Mynderse Academy - 105 Troy St., Seneca Falls, NY 
6:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity East Scrimmage Geneva vs. Mynderse Academy @ Mynderse Academy - 105 Troy St., Seneca Falls, NY 
6:30pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity East Sectionals Penn Yan Academy vs. Wellsville @ Wellsville High School 
6:30pm Wayne County Soccer:Boys Varsity Sectionals Gananda vs. Addison Central @ Canandaigua Academy 
6:30pm Wayne County Soccer:Boys Varsity Sectionals North Rose-Wolcott vs. Holley Central @ Holley Central High School 
6:30pm Wayne County Soccer:Boys Varsity Sectionals Pavilion vs. Sodus @ Sodus Central Jr-Sr High School 
7:00pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity West Sectionals Cuba-Rushford vs. Marcus Whitman @ Cohocton Sports Complex 
7:00pm Finger Lakes Soccer:Boys Varsity East Sectionals Waterloo vs. Dansville @ Hornell High School 
Section V admission is $5 for all spectators
7:00pm Wayne County Soccer:Boys Varsity Sectionals Red Creek vs. Byron-Bergen Central @ East Irondequoit CSD 
7:00pm Wayne County Soccer:Boys Varsity Sectionals Pembroke Central vs. East Rochester @ East Rochester High School 

     


      View:   
October  2018
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
 
View Schedules:
           
  
Login Here